Harga M Aurora 2026: Harga Unit, PSF & Panduan Kos Pembelian

Harga indikatif semasa Type A–E, PSF, parkir dan kos yang perlu dikira pembeli di luar headline price.

Louis Loo, Louis Property Insights

By Louis Loo | Louis Property Insights | Updated 26 August 2026 | 10 min read

Panduan harga indikatif semasa M Aurora bermula dari RM339,000 untuk Type A 556 kaki persegi. Type B dari RM452,000, Type C dari RM531,000, Type D dari RM556,000 dan Type E dari RM614,000. Ini ialah harga permulaan mengikut layout, bukan harga tetap bagi setiap unit tersedia.

Key Insight

Harga M Aurora lebih mudah dinilai apabila pembeli melihat keseluruhan Type A–E price ladder dan bukan hanya RM339,000.

Buyer evaluating M Aurora unit prices PSF and full buying cost

Article Introduction

Pembeli yang mencari “M Aurora price” kini boleh melihat price ladder Type A–E yang lebih jelas, bukan hanya headline RM339,000.

Indicative harga permulaan semasa:

Angka ini lebih berguna kerana setiap harga berkait dengan built-up, layout dan peruntukan parkir yang berbeza.

Namun perkataan “from” masih penting. Harga akhir boleh berubah mengikut unit sebenar, tingkat, arah, stock, sales package semasa dan terma SPA.

Panduan ini menggunakan angka tersebut sebagai harga indikatif semasa untuk perbandingan pembeli, bukan jaminan bahawa setiap unit tersedia pada harga mula tersebut.

Untuk analisis projek secara luas, rujuk Ulasan Utama M Aurora. Untuk kesesuaian susun atur, rujuk Panduan Pelan Lantai M Aurora.

Conceptual property buyer education image for property booking fee Malaysia developer and project background review by Louis Property Insights

Quick Answer

M Aurora kini mempunyai indicative entry price dari RM339,000 untuk Type A 556 kaki persegi.

TypeBuilt-UpLayoutTowerIndicative FromCar Park
Type A556 kaki persegi1+1 bilik, 1 bilik airA & BRM339,0001
Type B737 kaki persegi2 bilik, 2 bilik airBRM452,0001
Type C858 kaki persegi3 bilik, 2 bilik air, balkoniARM531,0002
Type D916 kaki persegi3 bilik, 3 bilik air, balkoniBRM556,0002
Type E1,019 kaki persegi4 bilik, 3 bilik air, balkoniARM614,0002–3

Ini ialah harga permulaan indikatif. Pembeli masih perlu mengesahkan unit tersedia dan senarai harga semasa.

Harga M Aurora Sekilas Pandang

ItemKedudukan Semasa
PemajuMah Sing
LokasiOld Klang Road, Kuala Lumpur
TenureFreehold
Julat saiz556–1,019 kaki persegi
Indicative entryDari RM339,000
Julat indikatif Type A–E semasaRM339,000–RM614,000
Rujukan parkir1 hingga 2–3 parkir mengikut type
Harga unit akhirBergantung pada unit, tingkat, arah, stock dan package
SiapSahkan SPA/APDL terkini; halaman awam Mah Sing semasa tidak menyatakan tarikh siap akhir

Highlight: Harga masuk menunjukkan di mana M Aurora bermula; jadual Type A–E menunjukkan berapa bajet tambahan diperlukan untuk ruang lebih besar.

Berapa Harga M Aurora?

Pada tahap indikatif semasa, lima layout utama M Aurora berada antara RM339,000 hingga RM614,000.

Price ladder:

  • Type A: RM339,000
  • Type B: RM452,000
  • Type C: RM531,000
  • Type D: RM556,000
  • Type E: RM614,000

Angka ini paling berguna untuk budget planning.

Pembeli tidak patut menganggap setiap Type C ialah RM531,000 atau setiap Type E ialah RM614,000. Tingkat, arah, menara, stok dan pakej jualan semasa boleh mengubah harga sebenar.

Proses yang betul:

Pilih layout yang relevan → semak available units → banding harga unit sebenar → kira full ownership cost.

Harga Mengikut Saiz / Layout

Buyers comparing five M Aurora unit types by price space and layout fit
The five unit types should be compared by total price, size, layout fit and parking—not headline price alone.

Type A — 556 kaki persegi — dari RM339,000

Type A ialah jumlah harga masuk paling rendah. Ia menawarkan 1+1 bilik, 1 bilik air dan 1 parkir, dengan panduan semasa menunjukkan Type A di Menara A dan Menara B.

Kelebihan: total commitment lebih rendah. Had: ruang lebih kompak.

Type B — 737 kaki persegi — dari RM452,000

Type B menawarkan 2 bilik, 2 bilik air dan 1 parkir di Menara B.

Indicative step-up dari Type A ialah RM113,000 untuk tambahan 181 kaki persegi, bilik kedua penuh dan bilik air kedua.

Type C — 858 kaki persegi — dari RM531,000

Type C mempunyai 3 bilik, 2 bilik air, balkoni dan 2 parkir di Menara A.

Ini ialah layout semasa pertama yang menggabungkan tiga bilik dengan dua parkir.

Type D — 916 kaki persegi — dari RM556,000

Type D mempunyai 3 bilik, 3 bilik air, balkoni dan 2 parkir di Menara B.

Indicative entry hanya RM25,000 lebih tinggi daripada Type C tetapi menambah 58 kaki persegi dan satu bilik air. Pembeli C vs D patut menilai privacy bilik air, bukan jumlah harga sahaja.

Type E — 1,019 kaki persegi — dari RM614,000

Type E ialah susun atur terbesar dengan 4 bilik, 3 bilik air, balkoni dan 2–3 parkir di Menara A.

Ia lebih sesuai dinilai berdasarkan keperluan keluarga, bukan semata-mata PSF.

Panduan layout

Harga M Aurora Per Kaki Persegi

Couple comparing condominium price per square foot and total purchase price
PSF and total purchase price answer different buyer questions.

Berdasarkan indicative harga permulaan dibahagi built-up:

TypeIndicative FromBuilt-UpAnggaran Entry PSF
ARM339,000556 kaki persegiRM610 psf
BRM452,000737 kaki persegiRM613 psf
CRM531,000858 kaki persegiRM619 psf
DRM556,000916 kaki persegiRM607 psf
ERM614,0001,019 kaki persegiRM603 psf

Ini bukan purata keseluruhan projek. Ia hanya indicative harga permulaan ÷ built-up.

Type E mempunyai jumlah harga paling tinggi tetapi rujukan PSF kemasukan sekitar RM603, paling rendah antara lima angka ini. Itu tidak bermaksud Type E automatik terbaik kerana pembeli masih memerlukan bajet sekitar RM614,000 dan benar-benar perlu empat bilik.

Jumlah harga menjawab: Adakah saya mampu membeli unit ini?

PSF menjawab: Berapa saya bayar bagi setiap kaki persegi?

Kedua-duanya penting.

Apa Yang Sebenarnya Dibayar Oleh Pembeli?

M Aurora ialah freehold serviced residence oleh Mah Sing di Old Klang Road.

Apabila bergerak dari Type A ke Type E, pembeli bukan hanya membeli lebih banyak built-up. Mereka juga mendapat:

Parkir sangat penting.

  • lebih banyak bilik sebenar;
  • lebih banyak bilik air;
  • balkoni bagi Types C–E;
  • parkir lebih tinggi bagi Types C–E; dan
  • fleksibiliti household lebih besar.

Type A dan B: 1. Type C dan D: 2. Type E: 2–3.

Bagi household dua kereta, perbezaan ini boleh lebih penting daripada sedikit perbezaan PSF.

Konteks Old Klang Road

M Aurora project brief or sales kit reference image by Louis Property Insights

Harga Masuk vs Ruang Boleh Guna

RM339,000 menarik kerana total entry lebih rendah, tetapi Type A masih 556 kaki persegi, 1+1 bilik, 1 bilik air dan 1 parkir.

Single buyer atau pasangan mungkin mendapati ia efisien.

Household yang perlukan dua bilik penuh, dua kereta atau lebih fleksibiliti mungkin lebih sesuai dengan Type B, C atau D walaupun harga lebih tinggi.

Urutan perbandingan:

Harga → Ruang → Bilik → Bilik air → Parkir → Komitmen bulanan → Kesesuaian Pembeli

Harga paling rendah hanya menjadi good value apabila layout benar-benar sesuai dengan kehidupan pembeli.

Kos Pembelian Lain

Buyer reviewing condominium financing legal furnishing and ownership costs
The purchase budget should include financing, legal, stamp-related, furnishing and recurring ownership costs.

Indicative property price bukan full buying cost.

Down payment / financing gap

Cash gap sebenar bergantung pada financing margin. Sebagai ilustrasi sahaja, 10% daripada RM339,000 ialah RM33,900. Ini bukan loan promise.

Kos SPA dan pinjaman

Legal fee, loan-documentation cost dan disbursement perlu disahkan melalui sales package semasa. Jangan anggap waived.

Duti setem

Kos bergantung pada transaksi, pembiayaan dan undang-undang semasa. Dapatkan pengiraan profesional terkini.

Maintenance dan sinking fund

Panduan ini tidak menerbitkan kadar maintenance kerana kadar semasa belum cukup disahkan. Pembeli perlu menyemak maintenance rate, sinking fund dan billing basis.

Furnishing / renovation

Jangan anggap furnishing entitlement jika tidak disahkan dalam sales document semasa. Bajetkan furniture, appliances dan renovation sendiri.

Holding cost

Selepas siap, kos berulang boleh termasuk mortgage, maintenance, sinking fund, insurance, assessment, utilities, repair dan—jika disewakan—vacancy / tenancy cost.

Membandingkan Harga M Aurora Dengan Alternatif

Jangan banding project hanya menggunakan starting price.

Banding:

  1. jumlah harga;
  2. tenure;
  3. usable built-up;
  4. fungsi layout;
  5. parkir;
  6. lokasi;
  7. rail practicality;
  8. density;
  9. completion timing;
  10. recurring cost; dan
  11. financing / cash required.

Harga mula lebih rendah kadangkala hanya kerana unit masuk lebih kecil.

Siapa Mungkin Mendapati Harga Ini Menarik?

Julat harga semasa mungkin relevan kepada:

  • first-home buyer yang prioritise total entry;
  • pasangan yang membanding Type A / B;
  • family buyer yang membanding Type C / D;
  • pembeli yang mahu Freehold;
  • household dua kereta yang melihat layout lebih besar; dan
  • pembeli yang rutin hariannya sesuai dengan Old Klang Road.

Siapa Patut Melihat Melebihi RM339,000?

Lihat melebihi headline jika anda:

  • perlukan tiga bilik;
  • perlukan dua parkir;
  • mahu balkoni;
  • utamakan bathroom privacy;
  • fokus pada net rental yield;
  • sensitif terhadap density; atau
  • mempunyai cash buffer terhad.

Bagi pembeli ini, angka yang relevan ialah harga semasa layout yang benar-benar akan dipilih.

Louis Property Insights View

Editorial Perspective: Harga M Aurora lebih mudah dinilai apabila pembeli melihat keseluruhan Type A–E price ladder dan bukan hanya RM339,000.

Buyer Implication: Type A kekal pilihan entry paling rendah. Type B ialah langkah penting ke penggunaan dua bilik konvensional. Type C dan D patut dibanding terus kerana indicative gap hanya RM25,000. Type E memerlukan bajet tertinggi tetapi menawarkan built-up dan parkir paling besar.

Pull Quote: “Harga masuk rendah hanya berguna apabila unit dipilih, ruang boleh guna, harga bersih sebenar, kos pegangan dan objektif pembeli semuanya masuk akal.”

M Aurora floor plan and layout reference image by Louis Property Insights

Siapa Paling Sesuai Membaca Artikel Ini

Pembeli yang membanding M Aurora Type A–E berdasarkan jumlah harga, ruang, PSF dan parkir.

Who Should Be More Careful

Pembeli yang menganggap semua unit tersedia pada harga permulaan, menggunakan satu PSF bagi seluruh projek, bergantung pada rebate belum disahkan atau mengabaikan recurring ownership cost.

M Aurora floor plan and layout reference image by Louis Property Insights

Practical Buyer Checklist

  • price list semasa;
  • available units;
  • Menara dan unit sebenar;
  • built-up dan layout;
  • tingkat dan arah;
  • parkir;
  • sales package semasa;
  • financing;
  • maintenance dan sinking fund;
  • furnishing scope; dan
  • maklumat siap SPA/APDL terkini.

Final Verdict

Verdict Label: Banding keseluruhan price ladder, bukan hanya RM339,000

Ringkasan: Panduan indikatif M Aurora kini menunjukkan Type A–E dari RM339,000 hingga RM614,000. Ia membantu pembeli melihat berapa banyak bajet tambahan diperlukan untuk lebih banyak bilik, bilik air, ruang dan parkir. Ini masih harga permulaan dan tidak menggantikan sebut harga unit sebenar.

Rumusan Pembeli: Gunakan jadual untuk mengenal pasti susun atur yang sesuai dengan bajet. Kemudian sahkan unit sebenar, harga akhir, pakej semasa, pembiayaan dan kos pemilikan berulang sebelum membuat komitmen.

Malaysian buyer comparing M Aurora unit layouts and investment costs

Frequently Asked Questions

Berapakah harga mula M Aurora pada 2026?

Indicative entry semasa ialah dari RM339,000 untuk Type A 556 kaki persegi.

Berapakah indicative price setiap layout?

Type A dari RM339,000, Type B dari RM452,000, Type C dari RM531,000, Type D dari RM556,000 dan Type E dari RM614,000.

Berapakah saiz unit M Aurora paling murah?

Type A ialah 556 kaki persegi dengan 1+1 bilik, 1 bilik air dan 1 parkir.

Berapakah harga M Aurora per kaki persegi?

Berdasarkan harga permulaan indikatif semasa, lima angka rujukan kemasukan ialah sekitar RM603–RM619 psf. Ini bukan purata keseluruhan projek.

Adakah semua unit M Aurora berharga pada harga permulaan ini?

Tidak. Ini ialah rujukan harga permulaan indikatif. Harga akhir bergantung pada unit, tingkat, arah, stok, pakej semasa dan SPA.

Berapa parkir disediakan?

Panduan semasa menunjukkan 1 parkir untuk Types A dan B, 2 untuk Types C dan D, dan 2–3 untuk Type E. Sahkan unit sebenar.

Di mana boleh mendapatkan senarai harga M Aurora semasa?

Hubungi Louis Loo untuk senarai harga M Aurora semasa, ketersediaan unit, pelan lantai, kemas kini projek dan aturan bilik pameran.

Source Check

Sources & Verification
Status
Primary / Official
Summary

Sources reviewed for this article are listed below.

Source links are provided for verification. Time-sensitive prices, availability, packages and operational details should be reconfirmed against the latest written source.

PERLUKAN PANDUAN LANJUT?

Ada soalan tentang projek, lokasi atau kesesuaian pembeli?
Dapatkan maklumat projek dan panduan berfokuskan pembeli.

Hubungi Louis melalui WhatsApp

Penafian: Artikel ini menyediakan maklumat umum berkaitan pembelian hartanah dan bukan nasihat undang-undang, kewangan atau pinjaman. Undang-undang dan aturan kontrak mungkin berbeza mengikut jenis hartanah, lokasi dan transaksi. Pembeli hendaklah mendapatkan nasihat daripada profesional yang berkelayakan berdasarkan dokumen sebenar yang terlibat.